فرستادن مهماندار مجالس

فرستادن مهماندار مجالس

تشریفات چیست؟
در این مقاله میخواهیم راجب به اینکه تشریفات به چی میگن و اصل کلمه تشریفات بپردازیم.تشریفات از ریشه کلمه <>که در لغتنامه به معنی احترام و عزت میباشد گرفته شده است.تشریفات رفتارها و رسوم قبول شده و پذیرفته ای است که ما باید نسبت به مکان و زمانی که در ان هستیم رعایت کنیم.تشریفات در همه جا مورد استفاده قرار میگیرد.مثل:
محیط کار
خانه و خانواده
انواع مراسمات رسمی و غیر رسمی
نمایشگاه ها و سمینار ها
پس با توجه به گفته های قبل تشریفات جزء جدانشدنی از زندگی ماست.
از انجایی که حیطه فعالیت ما تشریفات مجالس تولد و عروسی میباشد پس در این حیطه تشریفات را بررسی میکنیم.
نکاتی که یک مهماندار باید رعایت کند:
1-در درجه اول ظاهر اراسته مهماندار ها میباشد.که اولین نشانه نظم در تشریفات است.
ظاهر مهماندار باید اراسته و مرتب باشد.
پوشش مهماندار باید به گونه ای باشد که در عین زیبایی .قابل تشخیص و متمایز با مهمان ها باشد.
2-مهماندارها باید دوره دیده باشند
اموزش نحوه برخورد با مهمان ها
اموزش نحوه چیدمان انواع میز ها
اموزش سرو و پذیرایی

اعزام مهماندار مجالس ازجمله خدمات شرکت تشریفاتی اصفهان جشن میباشد.
تشریفات اصفهان جشن مفتخر است که کادر مهمانداری حرفه ای را دارد و تمام نکات ریز مهماندار را در نظر دارد.به نظر ما مهماندار ها نماینده ما هستند در پذیرایی.چون انها بیشترین ارتباط را با مهمانها دارند.پس باید در انتخاب مهماندار بسیار دقت کرد.چه بسا که اگر ما تمامی ایتم های یک مجلس را به بهترین نحو ممکن انجام داده باشیم اما مهماندار اداب معاشرت و برخورد خوبی نداشته باشد.مهمانها شاکی شده و کل کار ما زیر سوال میرود….
از جمله مجالسی که میتوانید با کمک مهماندار به انجام برسانید :
مراسم پاتختی که اصولا فردای شب عروسی مرسوم است و یک مجلس زنانه میباشد که شما میتوانید جهت اماده سازی و پذیرایی از مهماندار خانم استفاده کنید تا مهمان های شما هم معضب نشوند.
مجلس مولودی
مجلس مولودی که یک مراسم شادی است و ریشه در اعتقادات مذهبی مردم داشته و بسیاری از مردم علاقه مند به برگزاری چنین مراسماتی در ایام ولادت ائمه معصومین (ع) می باشند. اگر مجلس مولودی زنانه باشد، مشتری از شرکت درخواست اعزام مهماندار مجالس خانم نموده و در صورتی که مجلس مردانه باشد، مهماندار مجالس آقا به منزل مشتری اعزام خواهد شد.
مجلس عروسی
یکی از متداولترین مراسماتی که شما نیاز صد در صد به مهمانداره خانم و اقا دارید مراسم عروسیست.که نسبت به تعداد مهمانها و نوع پذیرایی مشخص رمیشود که شما به چند مهماندار نیاز دارید.
وظایف مهماندار عروسی
خوشامدگویی به مهمانها و پذیرایی با میوه، شیرینی و چای یا نسکافه از میهمانان، بریدن کیک عروسی و توزیع آن در میان میهمانان، راهنمایی میهمانان به میز شام و کمک به سرو شام برای آنها و بسیاری موارد دیگر که هر یک از مهمانداران اعزامی با رعایت تمامی اصول پذیرایی، در جهت رقم زدن شبی به یادماندنی برای مشتریان گام برمی دارند.

به اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Open chat
سوال داری>؟
سلام
چه کمکی میتونم بهتون بکنم؟